BEZPIECZNE FERIE 2

AKCJA ZIMA ‘2023

Półmetek ferii już za nami. W poniedziałek rozpoczął się drugi tydzień zimowych ferii dla dzieci, a w Osiedlowym Domu Kultury SM „Jaroty” w Klubie „Na Górce” i „Akant” drugie turnusy półzimowsk. No i od rana sypnęło śniegiem.

IMG_1561
KLIKNIJ BY CZYTAĆ DALEJ I ZOBACZYĆ GALERIĘ ZDJĘĆ

– Prawdziwe ferie! – zachwycił się Kuba, jeden z uczestników półzimowiska w Klubie „Na Górce” , wystawiając twarz na spadające płatki śniegu.

– Dlaczego? – spytałam.

– Śnieg, nie trzeba rano wstawać do szkoły, odrabiać lekcji. A wie, Pani, dzisiaj idziemy do teatru?!

Tak, dzisiaj dzieci zwiedzały Teatr im. Stefana Jaracza. Z ogromną uwagą słuchały pani przewodniczki i rozglądały się po nim z ciekawością. Ale praktycznie program tak został ułożony, że każdego dnia jest wyjście w różne ciekawe miejsca. Dzieci pójdą na sztukę do Teatru Lalek pt. „Dawno temu na Warmii”, obejrzą film „Pini w krainie tygrysów”, zwiedzą Stare Miasto, ale to nie koniec atrakcji, które zostały dla nich przygotowane, bowiem oprócz zabawy, gier planszowych i innych ciekawych zajęć plastycznych i muzycznych, dzieci wezmą udział w „Olimpiadzie greckiej” , czyli rozgrywkach sportowych, a to już niemałe wyzwanie, bo każdy chce wygrać.

W piątek, 3 lutego br. w Klubie „Na Górce”, jak i w „Akancie” odbędzie się uroczyste zakończenie półzimowisk i wręczenie dyplomów oraz nagród… i do zobaczenia na półkoloniach.