DOMY KULTURY

AKTUALNOŚCI KLUBÓW KULTURY SM „JAROTY”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa w podróż do krainy magii, czarów, iluzji… tam, gdzie nierealne i niemożliwe staje się rzeczywiste i bliskie.

W tę podróż zabierze Państwa Łukasz Ogonowski – nowoczesny iluzjonista, uczestnik VII edycji programu „Mam Talent”, członek najsłynniejszej grupy Champions of Illusion, twórca „Spektaklu Iluzji” wystawianego na deskach teatrów w całej Polsce.

Swoimi autorskimi pokazami od ponad 17 lat zadziwia publiczność w całej Polsce oraz Europie. Występował m.in. dla reprezentacji Polski w piłce nożnej czy samego prezydenta Andrzeja Dudy.

Warsztaty iluzji prowadzone przez Łukasza Ogonowskiego są to teatralne zajęcia w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” w Klubie „Akant” na Jarotach, które odbywają się w każdy czwartek w godz. 18.30 – 19.30. Podczas zajęć rozwijana jest kreatywność i wyobraźnia dzieci, budowana pewność siebie oraz odbywa się trening w wykonywaniu magicznych sztuczek. Zapraszamy na zajęcia dzieci od lat +6.  Kontakt tel. 507 673 421.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

1 marca ruszył nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, organizowanego przez Polskie Radio Olsztyn. Już po raz czwarty przed regionalną  i ogólnopolską publicznością zaprezentują się najzdolniejsi twórcy ludowi z Warmii i Mazur.

Zwycięzców poznamy 1 maja br. podczas finału regionalnego konkursu, który odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim podczas Święta Kultury Ludowej.

Idea konkursu

Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” ma na celu promocję kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie warmińsko-mazurskich artystów, twórców i wykonawców działających w obszarach związanych z kulturą ludową.

Ten konkurs jest jednym z najważniejszych wydarzeń promujących ideę pielęgnowania rodzimego folkloru, a także okazją do wyróżnienia i zaprezentowania szerokiej publiczności  talentu  naszych twórców, a niewątpliwie takich utalentowanych muzyków i śpiewaków mamy bardzo wielu mówi Leszek Sobański, prezes Radia Olsztyn.

Cztery kategorie Konkursu

Komisja Konkursowa, złożona ze specjalistów w zakresie muzyki ludowej i folkloru wyłoni laureatów regionalnych i przyzna nagrody w  pięciu kategoriach:

    • solista (śpiewak lub instrumentalista)
    • zespół lub kapela ludowa
    • dziecięcy lub młodzieżowy zespół ludowy
    • artysta ludowy (rękodzieło artystyczne)

W Konkursie Radio Olsztyn przewidziało następujące nagrody w każdej z kategorii:

– za zajęcie I miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 2000,00 zł brutto

– za zajęcie II miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1500,00 zł brutto

– za zajęcie III miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1000,00 zł brutto

Ponadto finaliści w każdej kategorii muzycznej otrzymają możliwość odbycia sześciogodzinnej sesji nagraniowej w Pro Studiu Radia Olsztyn.

Reprezentanci wybrani przez jury Konkursu podczas finału regionalnego wystąpią w ogólnopolskiej odsłonie konkursu „Jawor – u źródeł kultury” w Tokarni 18 czerwca 2023 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie upływa 31 marca 2023 r. Formularz zgłoszeniowy i regulamin Konkursu są dostępne na stronie internetowej www.radioolsztyn.pl

GIMNASTYKA  60+

Klub Kultury „Na Górce” informuje o dodatkowych zajęciach 60+,  które odbywać  się  będą  w poniedziałki i środy w godzinach 11.30 – 12.30.  Pierwsze spotkanie  – 17.10.2022 r.  /poniedziałek/.

OFERTA STAŁA KLUBÓW KULTURY SM "JAROTY"