DOMY KULTURY

AKTUALNOŚCI KLUBÓW KULTURY SM „JAROTY”

45 – lecie Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Jaroty”
,,Osiedle wiosną”

Konkurs plastyczny był adresowany do szkół podstawowych klas I-IV.

Celem konkursu było:

– uwrażliwienie na otaczające nas piękno przyrody na naszych osiedlach.

Zostało to odzwierciedlone w pracach dzieci np. piękna różowa aleja, oczko wodne z pływającym ptactwem, rozkwitające wiosenne kwiaty, przelatujące bociany itp.

Zostały nagrodzone i wyróżnione następujące dzieci:

Kategoria I klasa I

I miejsce Natalia Wierzbowicz SP nr 33

II miejsce Alisa Uslashynenka SP nr 101

III miejsce Urszua Poskrobko SP nr 101

 

Kategoria III klasa III

I miejsce Pawelec Anastazja SP nr 12

II miejsce Michalina Milewska SP nr 101

III miejsce Amelia Ziarek SP nr 25

III miejsce Szymon Pietkun SP nr 12

Wyróżnienie Weronika Szulc

Wyróżnienie Lidia Robaczewska SP nr 12

Wyróżnienie Oliwia Gawlik SP nr 101

 

Kategoria IV klasy IV

Wyróżnienie Nikola Dobosz SP nr2

Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

Finaliści   ,,Turnieju Jednego Wiersza” 13.05.2024 r.

Klasy I – III

  1. Jan Kaczorowski
  2. Michalina Archacka
  3. Helena Czerwińska
  4. Anna Chołaścińska
  5. Róża Kolpy
  6. Aleksandra Pomocka
  7. Urszula Poskrobko
  8. Emilia Banaczek
  9. Marta Lewandowska
  10. Laura Giera
  11. Iwo Zając
  12. Hanna Kołpacka
  13. Aleksandra Łukowska
  14. Wiktoria Piechocka
  15. Paweł Olber
  16. Paula Pałyska
  17. Matylda Wade
  18. Maja Koper
  19. Izabela Hałań
  20. Dominika Sadowska
  21. Aleksandra Rajchel

 

Finaliści ,,Turnieju Jednego Wiersza” 14.05.2024 r.

  1. Maciej Pudelski
  2. Krzysztof Kossakiewicz
  3. Marcelina Miecznikowska
  4. Zuzanna Mroczka
  5. Łucja Tomporowska
  6. Oliwier Parys
  7. Aleksandra Żyła
  8. Julia Jarosz
  9. Agata Wade
  10. Wiktoria Wach
  11. Anna Paciulan

Mamy przyjemność zaprosić Państwa w podróż do krainy magii, czarów, iluzji… tam, gdzie nierealne i niemożliwe staje się rzeczywiste i bliskie.

W tę podróż zabierze Państwa Łukasz Ogonowski – nowoczesny iluzjonista, uczestnik VII edycji programu „Mam Talent”, członek najsłynniejszej grupy Champions of Illusion, twórca „Spektaklu Iluzji” wystawianego na deskach teatrów w całej Polsce.

Swoimi autorskimi pokazami od ponad 17 lat zadziwia publiczność w całej Polsce oraz Europie. Występował m.in. dla reprezentacji Polski w piłce nożnej czy samego prezydenta Andrzeja Dudy.

Warsztaty iluzji prowadzone przez Łukasza Ogonowskiego są to teatralne zajęcia w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” w Klubie „Akant” na Jarotach, które odbywają się w każdy czwartek w godz. 18.30 – 19.30. Podczas zajęć rozwijana jest kreatywność i wyobraźnia dzieci, budowana pewność siebie oraz odbywa się trening w wykonywaniu magicznych sztuczek. Zapraszamy na zajęcia dzieci od lat +6.  Kontakt tel. 507 673 421.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

1 marca ruszył nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, organizowanego przez Polskie Radio Olsztyn. Już po raz czwarty przed regionalną  i ogólnopolską publicznością zaprezentują się najzdolniejsi twórcy ludowi z Warmii i Mazur.

Zwycięzców poznamy 1 maja br. podczas finału regionalnego konkursu, który odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim podczas Święta Kultury Ludowej.

Idea konkursu

Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” ma na celu promocję kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie warmińsko-mazurskich artystów, twórców i wykonawców działających w obszarach związanych z kulturą ludową.

Ten konkurs jest jednym z najważniejszych wydarzeń promujących ideę pielęgnowania rodzimego folkloru, a także okazją do wyróżnienia i zaprezentowania szerokiej publiczności  talentu  naszych twórców, a niewątpliwie takich utalentowanych muzyków i śpiewaków mamy bardzo wielu mówi Leszek Sobański, prezes Radia Olsztyn.

Cztery kategorie Konkursu

Komisja Konkursowa, złożona ze specjalistów w zakresie muzyki ludowej i folkloru wyłoni laureatów regionalnych i przyzna nagrody w  pięciu kategoriach:

    • solista (śpiewak lub instrumentalista)
    • zespół lub kapela ludowa
    • dziecięcy lub młodzieżowy zespół ludowy
    • artysta ludowy (rękodzieło artystyczne)

W Konkursie Radio Olsztyn przewidziało następujące nagrody w każdej z kategorii:

– za zajęcie I miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 2000,00 zł brutto

– za zajęcie II miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1500,00 zł brutto

– za zajęcie III miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1000,00 zł brutto

Ponadto finaliści w każdej kategorii muzycznej otrzymają możliwość odbycia sześciogodzinnej sesji nagraniowej w Pro Studiu Radia Olsztyn.

Reprezentanci wybrani przez jury Konkursu podczas finału regionalnego wystąpią w ogólnopolskiej odsłonie konkursu „Jawor – u źródeł kultury” w Tokarni 18 czerwca 2023 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie upływa 31 marca 2023 r. Formularz zgłoszeniowy i regulamin Konkursu są dostępne na stronie internetowej www.radioolsztyn.pl

GIMNASTYKA  60+

Klub Kultury „Na Górce” informuje o dodatkowych zajęciach 60+,  które odbywać  się  będą  w poniedziałki i środy w godzinach 11.30 – 12.30.  Pierwsze spotkanie  – 17.10.2022 r.  /poniedziałek/.

OFERTA STAŁA KLUBÓW KULTURY SM "JAROTY"

PLAN PRACY KLUBU KULTURY „AKANT”:  od stycznia do czerwca 2024 r.

 

SALA DUŻA

Godzina

SALA KAMERALNA

Godzina

SALA MUZYCZNA

Godzina

Poniedziałek

BALET
Trening  Fitness
AEROBIK

17.00-17.45

17.45-18.45

18.45-19.45

Pilates

10.10-11.00

Gitara

16.15-19.00

Wtorek

Vena- taniec towarzyski
60+ gimnastyka
Fokus – Klub Tańca
Klub rekreacji ruchowej

10.00-11.00

 

11.50-12.50

15.00-16.30

18.45-19.45

Szydełko dzieci

16.30-18.00

 

GITARA

14.45-19.30

 

Środa

BALET
Roztańcz-doroślli Nitkiewicz
AEROBIK

17.00-17.45

17.45-18.45

18.45-19.45

Angielski dorośli
Angielski dorośli
Angielski dorośli
Angielski dorośli

15.45-16.45

16.45-17.45

17.50-18.50

18.50-19.50

GITARA

14.15-19.00

Czwartek

Vena-taniec towarzyski
60+ gimnastyka
FOKUS – Klub Tańca
Pilates
SalsaFit – zdrowy kręgosłup
Klub rekreacji ruchowej

10.00-11.00

 

11.50-12.50

15.00-16.30

16:30-17:20

17.20-18.20

 

18.45-19.45

Qigong
Gry planszowe
(1 raz w miesiącu)

Ewa Pukis
(wg grafiku)

Iluzja- Ogonowski

10.50-11.40

16.00-18.00

(wg. grafiku)
17.00-18.00

18.30-19.30

 

GITARA

15.00-19.45

Piątek

Klub Seniora (raz w m -c)

14.00-18.00

 

Klub Malucha
Rękodzieło

13.00-14.00

12.00-16.00

(1x m-cu)

Seniorzy 1x mies.

13.00-15.00

PLAN PRACY KLUBU KULTURY „NA GÓRCE”:  styczeń-czerwiec 2024 r.

 

Sala Muzyczna

Godz.

Sala Plastyczna

Godz.

Sala
Baletowa

Godz.

Sala Klubowa
i Filatelistyczna

Godz.

Sala MKT „Muza”

Godz.

Poniedziałek

Nauka gry na gitarze

14.45-19.15

 

 

Gimnastyka 60+ gr. I

 

Gimnastyka 60+ gr. II

 

 

 

Joga dla dzieci i rodzin

3-12 lat

 

Joga dla dorosłych

Gr. zaawansowana

 

Gr. początkująca

10.30-11.30

 

11.30-12.30

 

 

 

17.00-17.45

 

 

 

18.00-18.50

 

 

19.00-19.50

Klub Seniora

15.00-17.00

 

 

Wtorek

Nauka gry na gitarze

17.00-19.30

Plastyka dorośli

12.00-14.00

 

18.00-20.00

Gimnastyka 60+ gr. III

 

Tango

Gr. początkująca

Gr. zaawansowana

 

10.30-11.30

 

 

 

17.30-18.30

 

 Zajęcia wokalne

16.30-19.30

Treningi par tanecznych dziecięcych i młodzieżowych

 

Środa

Nauka gry na gitarze

16.15-19.00

Plastyka dorośli

16.30-18.30

Gimnastyka 60+ gr. I

 

Gimnastyka 60+ gr. II

 

 

Joga dla dorosłych

 

Gr. zaawansowana

Gr. początkująca

10.30-11.30

 

11.30-12.30

 

 

 

 

18.00-18.50

 

19.00-19.50

 Zajęcia wokalne

17.00-19.00

Klub Sportowy Muza Dance

Taniec towarzyski – trening

17.00-19.00

Czwartek

Nauka gry na gitarze

16.15-18.00

Plastyka dorośli

 

Plastyka dzieci

7-13 lat

11.00-13.00

 

16.30-17.45

Gimnastyka 60+ gr. III

 

Zumba

 

 

Dance fitness (zumba)

10.30-11.30

 

18.00-18.50

 

19.00-19.50

 

 

Kurs Tańca Towarzyskiego 60+

 

Piątek

Nauka gry na gitarze

15.15-17.45

 

13.30-16.30

Koło Emerytów

(2 piątek miesiąca)

15.00-18.00

 

 

Taniec Towarzyski – trening

Kurs Tańca dla dorosłych

17.00-19.00

Sobota

Rękodzieło – zajęcia w wybraną sobotę miesiąca w godz. 10.00-14.00