𝐒́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐨 𝐔𝐥𝐢𝐜𝐲 𝐖𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨

𝐒́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐨 𝐔𝐥𝐢𝐜𝐲 𝐖𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨
W sobotę, 6 czerwca 2026 r., na Jarotach bawiliśmy się na Święcie Ulicy Biskupa Tomasza Wilczyńskiego. Tegoroczna 14, edycja obchodów odbyła się na terenie Parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Olsztynie i była połączona z odpustem parafii. Rozpoczęliśmy o 13.00 uroczystą mszą odpustową, celebrowaną przez Jego Ekscelencję księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolitę Warmińskiego.
Po Mszy w kościele odbył się koncert w wykonaniu zespołów Warmińskie Smyki i Olsztyńskiej Grupy Suzuki, a po jego wysłuchaniu ok. godz. 14.30 na placu przed kościołem rozpoczęliśmy świętowanie wśród licznych atrakcji przygotowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ten piękny i rodzinny czas swoim Patronatem Honorowym objął Robert Szewczyk Prezydent Olsztyna.
Organizatorem obchodów była Spółdzielcza i Samorządowa Rada Osiedla Jaroty przy współpracy ze Spółdzielczą i Samorządową Radą Osiedla Pieczewo , Urzędem Miasta Olsztyna, Spółdzielnią Mieszkaniową „Jaroty” oraz Osiedlowym Domem Kultury SM „Jaroty”
Impreza, jak co roku przyciągnęła tłumy mieszkańców osiedli „Jaroty” i „Pieczewo”, dla których przygotowanych zostało wiele atrakcji sportowo – rekreacyjnych, motoryzacyjnych i muzycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy automobilowe, pokazy rycerskie, pokazy symulatora wypadkowego, animacje, konkursy z nagrodami i zabawy sportowo-rekreacyjne, stoisko z rękodziełem. Ogromnym powodzeniem cieszyła się serwowana z
kotła wojskowa grochówka oraz pajda chleba ze smalcem. Uczestnicy festynu zajadali się upieczonymi na tą okoliczność ciastami, a wśród dzieci największym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i popcorn.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, wśród których można wymienić Prezydenta Olsztyna, Pan Roberta Szewczyka, jego Zastępcę Pana Marcina Szwarca , Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, Panią Halinę Zaborowską – Boruch oraz pozostałych członków Zarządu w osobach Pani Katarzyny Hajduk i Tomasza Swędrowskiego oraz Sebastiana Witczaka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni.
Na scenie prezentowali się m.in. wokaliści z Pałacu Młodzieży Olsztyn, grupa Decybele działająca w Szkoła Podstawowa nr 34, tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”. Osiedlowe Domy Kultury zaprezentowały swój blok artystyczny, w którym zaprezentowali się wokaliści i tancerze prowadzący swoje zajęcia w klubach osiedlowych, a wśród nich szkoły tańca „Hause of Jakob”, „Muza”, zespoły „Łęgajnianie” i „Z wigorem”. Występy zakończyły koncerty zespołów „ Srebrne Marzenia” oraz „Na Szóstym Progu”.
Jeszcze raz przekonaliśmy się, że przy pięknej pogodzie oraz w dobrych nastrojach i na wesoło udaje się integrować naszych mieszkańców, co widać na załączonej relacji fotograficznej. Dziękujemy Naszemu gospodarzowi Księdzu Proboszczowi Arturowi Miziejowi oraz zaangażowanym w pomoc instytucjom za udział w imprezie. Dziękujemy również Państwu za obecność i do zobaczenia za rok.
Dorota Kordala
fot.: Małgorzata Gieczewska