Archiwum kategorii: WIADOMOŚCI

PRZETARG 17-06-2026

„Spółdzielnia Mieszkaniowa „JAROTY” w Olsztynie, ul. Wańkowicza 9, tel. (89) 543-55-03 ogłasza przetarg nieograniczony na

wykonanie robót remontowo – budowlanych w budynkach mieszkalnych i obiektach Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” w Olsztynie polegających na:

  • malowaniu elewacji 10 budynków mieszkalnych przy ul. Boenigka 4, Herberta 4, Leyka 6, Leyka 30, Leyka 32, Wiecherta 7, Wiecherta 4, Wiecherta 11, Wiecherta 20, Herdera 20;
  • malowaniu elewacji 6 budynków użytkowych przy ul. Boenigka 2A, Boenigka 18A, Boenigka 11A, Bonigka 38A, Mroza 30, Herdera 18A;
  • dociepleniu budynków użytkowych przy ul. Orłowicza 12, Murzynowskiego 20, Kanta 11
  • dociepleniu stropodachów budynków przy ul. Barcza 25, Sikiryckiego 2, 4
  • malowaniu konstrukcji stalowych zadaszeń budynków przy ul. Orłowicza 14, Boenigka 17,
  • naprawie pokrycia wiatrołapów budynku przy ul.Gębika 26,
  • remoncie nadbudówek po naczyniach wzbiorczych 5 budynków przy ul. Świtycz -Widackiej 1, Gębika 16, Wachowskiego 14, Turkowskiego 5, Żurawskiego 4 zarządzanych i należących do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” w Olsztynie.

Termin realizacji zamówienia do 30.11.2026 r. W przypadku budynku przy ul. Murzynowskiego 20 do 31.12.2026 r.

Czytaj dalej PRZETARG 17-06-2026

𝐊𝐎𝐍𝐊𝐔𝐑𝐒 𝐏𝐋𝐀𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐈𝐌. 𝐇. 𝐌𝐈𝐊𝐔𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄𝐉 ,,𝐌𝐨́𝐣 𝐏𝐫𝐳𝐲𝐣𝐚𝐜𝐢𝐞𝐥”

𝐊𝐎𝐍𝐊𝐔𝐑𝐒 𝐏𝐋𝐀𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐈𝐌. 𝐇. 𝐌𝐈𝐊𝐔𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄𝐉 ,,𝐌𝐨́𝐣 𝐏𝐫𝐳𝐲𝐣𝐚𝐜𝐢𝐞𝐥”

Czytaj dalej 𝐊𝐎𝐍𝐊𝐔𝐑𝐒 𝐏𝐋𝐀𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐈𝐌. 𝐇. 𝐌𝐈𝐊𝐔𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄𝐉 ,,𝐌𝐨́𝐣 𝐏𝐫𝐳𝐲𝐣𝐚𝐜𝐢𝐞𝐥”

Świto ulicy Wilczyńskiego – fotorelacja

𝐒́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐨 𝐔𝐥𝐢𝐜𝐲 𝐖𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨

𝐒́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐨 𝐔𝐥𝐢𝐜𝐲 𝐖𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨
W sobotę, 6 czerwca 2026 r., na Jarotach bawiliśmy się na Święcie Ulicy Biskupa Tomasza Wilczyńskiego. Tegoroczna 14, edycja obchodów odbyła się na terenie Parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Olsztynie i była połączona z odpustem parafii. Rozpoczęliśmy o 13.00 uroczystą mszą odpustową, celebrowaną przez Jego Ekscelencję księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolitę Warmińskiego.

Po Mszy w kościele odbył się koncert w wykonaniu zespołów Warmińskie Smyki i Olsztyńskiej Grupy Suzuki, a po jego wysłuchaniu ok. godz. 14.30 na placu przed kościołem rozpoczęliśmy świętowanie wśród licznych atrakcji przygotowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ten piękny i rodzinny czas swoim Patronatem Honorowym objął Robert Szewczyk Prezydent Olsztyna.

Organizatorem obchodów była Spółdzielcza i Samorządowa Rada Osiedla Jaroty przy współpracy ze Spółdzielczą i Samorządową Radą Osiedla Pieczewo , Urzędem Miasta Olsztyna, Spółdzielnią Mieszkaniową „Jaroty” oraz Osiedlowym Domem Kultury SM „Jaroty”

Impreza, jak co roku przyciągnęła tłumy mieszkańców osiedli „Jaroty” i „Pieczewo”, dla których przygotowanych zostało wiele atrakcji sportowo – rekreacyjnych, motoryzacyjnych i muzycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy automobilowe, pokazy rycerskie, pokazy symulatora wypadkowego, animacje, konkursy z nagrodami i zabawy sportowo-rekreacyjne, stoisko z rękodziełem. Ogromnym powodzeniem cieszyła się serwowana z
kotła wojskowa grochówka oraz pajda chleba ze smalcem. Uczestnicy festynu zajadali się upieczonymi na tą okoliczność ciastami, a wśród dzieci największym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i popcorn.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, wśród których można wymienić Prezydenta Olsztyna, Pan Roberta Szewczyka, jego Zastępcę Pana Marcina Szwarca , Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, Panią Halinę Zaborowską – Boruch oraz pozostałych członków Zarządu w osobach Pani Katarzyny Hajduk i Tomasza Swędrowskiego oraz Sebastiana Witczaka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni.

Na scenie prezentowali się m.in. wokaliści z Pałacu Młodzieży Olsztyn, grupa Decybele działająca w Szkoła Podstawowa nr 34, tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”. Osiedlowe Domy Kultury zaprezentowały swój blok artystyczny, w którym zaprezentowali się wokaliści i tancerze prowadzący swoje zajęcia w klubach osiedlowych, a wśród nich szkoły tańca „Hause of Jakob”, „Muza”, zespoły „Łęgajnianie” i „Z wigorem”. Występy zakończyły koncerty zespołów „ Srebrne Marzenia” oraz „Na Szóstym Progu”.

Jeszcze raz przekonaliśmy się, że przy pięknej pogodzie oraz w dobrych nastrojach i na wesoło udaje się integrować naszych mieszkańców, co widać na załączonej relacji fotograficznej. Dziękujemy Naszemu gospodarzowi Księdzu Proboszczowi Arturowi Miziejowi oraz zaangażowanym w pomoc instytucjom za udział w imprezie. Dziękujemy również Państwu za obecność i do zobaczenia za rok.
Dorota Kordala

fot.: Małgorzata Gieczewska